Przechowalnia mebli

Nawet, jeśli wydaje się Tobie że przechowywanie mebli jest niecodzienne, to wiedz że jest to częsta usługa. Towarzyszy ona osobom remontującym swoje mieszkanie, przeprowadzającym się z miejsca na miejsce albo do innego kraju oraz tym, którzy kupili meble, ale nie otrzymali np. kluczy do mieszkania. To samo dotyczy firmy, które dokonują modernizacji biura lub wymieniają istniejące meble i nie udało im się ich sprzedać przed dostawą nowych mebli biurowych.

Przechowalnia mebli, przeprowadzka

Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Masz do wyboru trzy najczęstsze rozwiązania:

1. Zostawić meble na miejscu. Najtańsze rozwiązanie, przy założeniu, że masz do dyspozycji odpowiednie miejsce i zabezpieczenie przed uszkodzeniem.

2. Wynająć powierzchnię magazynową. Można skorzystać albo z ogólnych ogłoszeń albo wynająć pomieszczenie w tzw. self-storage. Jest to idealne rozwiązanie jeśli dysponujesz własnym transportem a wielkość magazynu odpowiada Twoim potrzebom.

Magazynowanie mebli. Self-storage

3. Skorzystać z usług profesjonalnych usług przechowywania mebli. Takie firmy zazwyczaj dysponują własnym transportem i pomagają w ich zniesieniu.

Przechowywanie mebli, magazyn mebli
 

Zalety przechowalni mebli

Jeśli właściciel przechowalni dysponuje odpowiednią powierzchnią magazynową to na pewno chętnie zaopiekuje się Twoimi meblami. Na jak długo? Często na tyle, ile będzie potrzeba. Dzięki czemu nie musisz martwić się przedłużającym się remontem czy przekładanym terminem odbioru kluczy.

Odpowiednio zabezpieczone meble nie będą narażone na jakiekolwiek zniszczenia. Masz co do tego gwarancję, ponieważ za powstanie ewentualnych szkód odpowiada przechowalnia.

Taki sposób przechowywania mebli jest przede wszystkim tani. W zależności od oferty może on wynosić od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych. Pamiętaj, że im bardziej zaawansowany technologicznie magazyn i sposób przechowywania, tym cena za dzień przechowania jest wyższa. Jeśli wiesz, że chcesz dłużej przechowywać meble – śmiało możesz poprosić o rabat. Cena uzależniona jest także od ilości oraz gabarytów mebli.

Brak kłopotu – to główna i niepodważalna zaleta lokowania mebli w specjalnych przechowalniach. Ty dokańczasz remont, przeprowadzasz się, a Twoje meble spokojnie na Ciebie czekają.

Przechowywanie mebli, magazyn mebli

Jak wybrać odpowiednią przechowalnię?

Najlepsza przechowalnia mebli to taka, która odpowiada na Twoje potrzeby. Warto jednak zwrócić uwagę na następujące elementy:

1. Bezpieczeństwo - to najważniejsze. Chcesz mieć przecież spokój w czasie gdy nie widzisz co się dzieje z Twoimi meblami. Dlatego sprawdź lokalizację, zabezpieczenia miejsca przechowywania, czy budynek jest chroniony, monitorowany, a hala ma kamery. Dodatkowo sprawdź wartość ubezpieczenia przechowywalni.

2. Umowę - Przy wartościowych przedmiotach podpisz umowę, która jasno precyzuje odpowiedzialność stron, szczególnie podczas załadunku, rozładunku i transportu.

3. Warunki przechowywania - Każdy mebel jest inny i  wymaga szczególnego traktowania. Meble drewniane nie lubią gwałtownych zmian temperatur, meble z okleiną nie zniosą nadmiernej wilgoci, żaden mebel nie akceptuje mrozów oraz upałów. Wszystkim potrzebna jest optymalna temperatura i odpowiednia wilgotność powietrza. Warto aby meble były zabezpieczone tak aby nie uległy obtarciom czy uszkodzeniom w trakcie umieszczania nowych mebli.

Przechowywanie mebli, magazyn mebli

4. Dodatkowe usługi - takie jak transport mebli, znoszenie i wnoszenie, rozkładanie i składania itp.

 

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móc komentować.

Brak komentarzy

do góry