Parking przy lotnisku

Podróż służbowa, czy urlop wymaga odpowiedniego przygotowania. Same rezerwacje, planowanie i pakowanie zajmują dużo czasu, a na koniec stajemy przed dylematem - jak dostać się na lotnisko.

Parking przy lotnisku

 

Rozwiązania są trzy:

  1. 1. Jeśli mieszkasz w mieście skąd wylatujesz to najprostszym choć kosztowym rozwiązaniem jest dojazd taksówką. Stanowi to szybki transport, choć nie zawsze komfortowy jeśli masz dużo bagaży i całą rodzinę do zabrania. 
  2.  
  3. 2.  Drugim z rozwiązań jest podwiezienie przez znajomego lub kogoś z rodziny. To metoda, którą stosuje się dość często, zwłaszcza, gdy dojeżdża się na lotnisk z innych miejscowości. Trzeba się tu jednak liczyć z zaangażowaniem drugiej osoby, a nie zawsze możemy liczyć na ich dyspozycyjność, w końcu też mają własne sprawy.
  4.  
  5. 3.  Ostatnim rozwiązaniem jest podróż na lotnisko własnym samochodem. Jest to komfortowy sposób, który nie angażuje innych osób. Pozostaje jednak problem, co zrobić z samochodem, gdy już dojedziemy pod lotnisko. Warto wtedy skorzystać z możliwych opcji parkingu przy lotnisku.

 

Który parking przy lotnisku wybrać?

Wybierając parking zwróćmy uwagę na kilka aspektów, dzięki temu wybór będzie łatwiejszy.

 

Cena

Oczywiście podstawowym parametrem wyboru jest cena. Należy jednak upewnić się co za daną cenę otrzymujemy. Może okazać się, że pozornie najniższa cena, ostatecznie
będzie najdroższą jeśli np. parking nie zapewnia transportu z i na lotnisko.

 

Lokalizacja parkingu

Generalnie parkingi przy lotniskach można podzielić na trzy kategorie:

  1. 1. Te zlokalizowane zaraz przy lotnisku. Największą ich zaletą jest bezpośrednie położenie przy lotnisku. Jednakże zazwyczaj są najdroższe, samoobsługowe i bez ubezpieczenia. Dlatego w przypadku jakichkolwiek szkód parkingowych czy też kradzieży, koszty napraw będziemy musieli sfinansować sami.
  2.  
  3. 2. Profesjonalne parkingi położone w pewnej odległości od lotniska, gwarantujące bezpłatny transport do i z lotniska przez 24 godziny na dobę. Dodatkową zaletą jest ubezpieczenie szkód oraz możliwość skorzystania z dodatkowych usług np. bezpłatne wi-fi czy też kable do uruchomienia samochodu po dłuższym pobycie.
  4.  
  5. 3.  Prywatne / przydomowe parkingi, które zazwyczaj oferują najniższą cenę. Tutaj jednak trzeba wziąć pod uwagę ograniczone usługi np. dowóz w określonych godzinach lub też brak dodatkowych serwisów np. brak ubezpieczenia, ochrony samochodu.

Prywatny parking przy lotnisku

 

Rezerwacja

Stanowi gwarancję miejsca parkingowego. Dzięki wcześniejszej rezerwacji nie spotka nas niemiła niespodzianka, którą może być brak miejsca parkingowego. Obecnie większość parkingów posiada strony internetowe, przez które można spokojnie zarezerwować miejsce w trybie online, po czy otrzymuje się potwierdzenie na maila, można też zadzwonić, jeśli nie chcemy czekać na mailowe potwierdzenie.

Transport na lotnisko

Jest to usługa prowadzona przez wiele parkingów. Zostawiając samochód, jesteśmy odwożeni na lotnisko wraz z bagażem.  Tak samo po powrocie czeka na nas samochód, który zawiezie nas na parking przy lotnisku. Zapewnia to duży komfort podczas podróży, nie musimy dodatkowo wynajmować taksówki i na nią czekać - wszystko mamy zorganizowane z jednego miejsca.

Transport na lotnisko

 

Bezpieczeństwo na parkingu

Parkingi strzeżone to najlepszej klasy rozwiązanie. Chcemy zostawić samochód w bezpiecznym miejscu, gdzie nie grozi mu ryzyko kradzieży. Na parkingu, gdzie zostawiamy samochód powinny być wdrożone procedury bezpieczeństwa. Jest to miedzy innymi monitorowanie i kontrolowanie wjazdu i wyjazdu z terenu parkingu, tak, aby osoba, która nie jest do tego upoważniona, nie mogła wyjechać naszym samochodem.

Kolejnym elementem jest zabezpieczenie terenu, powinien być ogrodzony i oświetlony oraz monitorowany. Plusem jest jeszcze zapewnienie bezpieczeństwa przez agencję ochrony, która podejmie akcję w przypadku próby kradzieży, czy włączenia się alarmu.

Najlepsze parkingi mają wykupione ubezpiecznie na wypadek szkód parkingowych i/lub ewentualnej kradzieży. Warto sprawdzić posiadanie takiego ubezpieczenia, bo gwarantuje to wyczekiwany spokój na zasłużonych wakacjach.

 

Rekomendacje

W przypadku gdy oferty parkingów są zbliżone warto zapoznać się z opiniami w Internecie o danym parkingów. To zawsze pomoże uniknąć niepotrzebnych stresów przed samym wyjazdem.

 

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby móc komentować.

Brak komentarzy

do góry