Ogłoszenie jest nieaktywne

Przechowalnictwo dokumentów

Podstawowe informacje

Cena

od 0,01 zł / szt / dzień

4,00 zł / 1 szt / 365 dni

Ulica / numer:

Żwirki i Wigury 8-12

Miejscowość:

Wałbrzych

Województwo

Dolnośląskie

Użytkownik:

Infrainvest

Osoba prywatna / Firma:

Firma

Ocena:

0/0

UbezpieczenieUbezpieczenie

FakturaFaktura

Opis

Materiały archiwalne – symbol A – to wszelkiego rodzaju akta i dokumenty , korespondencja, dokumentacja finansowa, techniczna i statystyczna, mapy i plany, fotografie, filmy i mikrofilmy, nagrania dźwiękowe i wideofonowe oraz inna dokumentacja, bez względu na sposób jej wytwarzania, mająca znaczenie jako źródło informacji o wartości historycznej o działalności Państwa Polskiego, jego poszczególnych organów i innych państwowych jednostek organizacyjnych oraz o jego stosunkach z innymi państwami, o rozwoju życia społecznego i gospodarczego, o działalności organizacji o charakterze politycznym, społecznym i gospodarczym, zawodowym i wyznaniowym, o organizacji i rozwoju nauki, kultury i sztuki -powstała w przeszłości i powstająca współcześnie.
Materiały archiwalne mają więc wartość historyczną, przechowywane są wieczyście, a więc nie mogą być nigdy zniszczone.

* Dokumentacja niearchiwalna – symbol B (w odróżnieniu od materiałów archiwalnych) posiada jedynie wartość praktyczną. Po jej wykorzystaniu i po upływie określonych okresów przechowywania, j es t brakowana i niszczona. Dokumentacja ta dzieli się na trzy grupy:
-”B” z dodaniem cyfr arabskich, które określają czas okres jej przechowywania (np. „B5″),
-”BE” z dodaniem cyfr arabskich, gdzie litera „E” oznacza przeprowadzenie ekspertyzy przez właściwe archiwum państwowe, po obowiązującym okresie przechowywania dokumentacji w instytucji (np. „BElO”),
-”Bc” oznaczającą dokumentację, która jest powtarzalna, ma wyłącznie krótkotrwałą wartość praktyczną i po pełnym jej wykorzystaniu może być przeznaczona na makulaturę.
Instytucje wytwarzające materiały archiwalne zobowiązane są do prowadzenia archiwum zakładowego, natomiast te, które wytwarzają tylko dokumentację niearchiwalną prowadzą składnice akt. Decyzje w tej sprawie wydaje Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych.
Cennik przechowywania
dokumentacja papierowa Kat A
Ilość:1
J.m.:mb
Cena:380,00 zł
Ilość dni:365
Dostępność:Bezterminowo
Nieaktualne
dokumentacja papierowa Kat B
Ilość:1
J.m.:mb
Cena:20,00 zł
Ilość dni:365
Dostępność:Bezterminowo
Nieaktualne
akta osobowe / teczka
Ilość:1
J.m.:szt
Cena:4,00 zł
Ilość dni:365
Dostępność:Bezterminowo
Nieaktualne

Kontakt

:(
BRAK
FOTO

brak brak

Pokaż numer +48...

Wyślij wiadomość do Przechowawcy:

Imię i nazwisko:*

E-mail:*

Telefon:

Treść wiadomości:*

Administratorem Twoich danych osobowych jest WebSiteDev Marcin Folkert, z siedzibą w Tychach przy ul.Rybnej 57A, kod pocztowy 43-100, wpisany do rejestru przedsiębiorców NIP 6462859174. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu dodania ich do bazy danych przechowaj.pl celem publikacji w wyszukiwarce oraz udostępniania danych o firmie partnerom biznesowym administratora. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia przetwarzania tych danych, ich przenoszenia, braku profilowania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (jeżeli chcesz wiedzieć więcej - przeczytaj rozszerzony Obowiązek Informacyjny).

Magazyn

do góry